خلاقت خود را با این سوال جادویی شکوفا کنید!!!

نوشته : Bill Stainton 

شما تقریبا هرصبح با چنین منظره ای بر خورد میکنید :

شما از خواب بیدار می شوید و درروزنامه، یا اینترنت و یا در تلویزیون، داستان موفقیت یک فرد موفق رو می بینید یا میشنوید. بعضی از کارآفرینان، بعضی از شرکت ها، برخی از صنایع بایک ایده متحول کننده رشد کرده اند. این ممکن است Elon Musk یا افرادی در اپل باشد یا شخصی   از یک شهر کوچکی که هرگز از آن خبر نداشته اید. اما مهم این است که آنها آن را انجام داده اند. آنها چیزی شگفت انگیز به دست آورده اند – دستیابی به موفقیت.

و شما فکر می کنید، “خوشبحال آنها”، اما در جایی، عمیق در داخل، یه قسمت از شما باز نا امید می شود. چونکه این شما نبودید که موفق شدید.

اما اگر شما بتوانید این موضوع را تغییر دهید چه؟ اگر شما بتوانید راهی برای موفقیت خود در موفقیت خود پیدا کنید چه؟ اگر یک راه وجود دارد که هر روز صبح شما در یک “کارگاه دستیابی به موفقیت” آماده بیدار بشوید؟

تو می توانی. و جواب آن یک سوال ساده پنج کلمه ای است:

این چطور باید اینجوری باشه؟      من آین سوال را سوال جادویی می نامم.

عملا  ریشه همه خلاقیت در جمع کردن  دو یا چند چیز  است که به طور معمول با یکدیگر نمی آیند و  پیدا کردن یک اتصال شگفت انگیز برای آنها است. هنگامی که   سوال جادویی می پرسید، شما مغز خود را مجبور به انجام این کار می کنید.

من اخیرا یک کارگاه خلاقیت را برای یک گروه عالی از بازاریابان اتحادیه کارت اعتباری برگزار کردم. به عنوان یک فعالیت، از یک گروه از این گروه خواستم تا هر چه تعداد پاسخ که می توانند به این سوال بدهند: “چگونه  کار کردن با نسل های چندگانه [یکی از چالش هایی که قبلا آن را شناسایی کرده بودم] مانند یک تخم مرغ بود؟”

چرا “یک تخم مرغ”؟ دلیل خاصی نداره . من آن را تصادفی انتخاب کردم. اما آنها را مجبور کرد که با یک لنز متفاوت به چالش نگاه کنند. بیست دقیقه بعد، آنها نه تنها پاسخ دادند، بلکه یک کمپین بازاریابی کامل با تبلیغات، خطوط برچسب، تصاویر و بسیاری موارد دیگر داشتند. فقط بیست دقیقه!

از یک تخم مرغ

حالا، اگر به جای یک تخم مرغ، از ایده موفق شخص دیگری به عنوان نقطه شروع خود استفاده کنید؟ چه میشه اگر فردا صبح، از خواب بیدار بشید و این کارها را به ترتیب انجام بدهید:

 

  • بیدار شوید، جستجو کنید و یک داستان موفقیت را پیدا کنید.
  • تیم خود را جمع آوری کنید ( ابتدا دوش بگیرید).
  • داستان موفقیت را مرور کنید
  • از این نسخه از سوال جادویی استفاده کنید؟: “چطور کاری که این شخص / شرکت / صنعت انجام داد برا ما مشابه سازی میشه؟ چطور می توانیم آنچه که اونها انجام دادن رو بگیریم و در کار خودمان شخصی سازی کنیم؟
  • حداقل 20 دقیقه وقت بگذارید تا پاسخ دهید.

هیچ چیز خارج از محدوده نیست هیچ پاسخی بی ادبانه است این به این دلیل است که هر گونه ایده، بدون توجه به اینکه چقدر احمقانه است، می تواند همان چیزی باشد که من آن را “ایده ای که منجر به این ایده بزرگ می شود” می نامم.

تنها پاسخ غیرقابل پذیرش به این چطور باید اینجوری باشه؟      این است، “این اینطوری نمیتونه باشه” همیشه زمانی ارتباط برقرار می کنید که انتخاب می کنید دنبال آن بگردیدو یکی از این اتصالات ممکن است فقط یک ایده میلیون دلاری شما باشد.